Zapisz się do newslettera

Komplet dresowy damski – jak wybrać idealny?

Czas domowej kwarantanny na pewno lepiej spędza się ubranym w wygodny dres. Dla nas, kobiet, ważne są również walory estetyczne, jeśli ubierzemy się w dobrze wyglądający komplet dresowy, to będziemy się również dobrze czuły. Psychologowie zalecają również w trakcie dnia zrobić makijaż, tak aby nie dołować się dodatkowo na przykład mankamentami swojej cery.

Wybór odpowiednich dresów wcale nie jest taki łatwy, jak mogłoby się zdawać. Aby dobrze się w nim czuć i prezentować, powinnyśmy go dobrać do swoich potrzeb i preferencji. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Tradycyjny komplet dresowy

Oczywiście jednym z bardziej tradycyjnych dresów są luźniejsze spodnie i rozpinana bluza. Jest to dobra opcja dla tych z nas, które ponad wszystko cenią sobie komfort i swobodę. Dzięki niemu będzie nam wygodnie niezależnie od tego, jakiej czynności się podejmiemy. Warto również zwracać  uwagę na to, czy dany komplet posiada ściągacze przy rękawkach i nogawkach, mimo tego, że są one niepozorne, to jednak mocno wpływają na możliwości ruchowe. Bez nich spodnie, czy bluza może nam się, kolokwialnie mówiąc, majtać.

Dodatkowo znakomita większość dresów posiada kieszenie, są one oczywiście przydatne, ale mogą nam poszerzać uda, dlatego, jeżeli zależy nam dodatkowo na tym, żeby wyglądać w naszym domowym ubraniu szczupło, to wybierzmy gładkie spodnie bez zbędnych kieszeni.

Obcisłe spodnie i krótsza bluza

Bardzo popularnym aktualnie krojem kompletów domowych są obcisłe spodnie z podwyższonym stanem wraz z luźniejszą, krótszą bluzą. Można zauważyć, że wiele celebrytek ubiera się tak o poranku.

W takim stroju na pewno będziemy się czuły bardzo atrakcyjnie, jednak może on nie być aż tak wygodny, jak tradycyjny homewear. Jednak dla wszystkich szczęśliwych posiadaczek długich, szczupłych nóg będzie on świetną opcją.

Dodatkowo warto do takiego kompletu założyć ciekawe klapki. Aktualnie bardzo na topie są puchate klapki ze skrzyżowanymi paskami, które nadają naszemu domowemu lookowi jeszcze więcej gracji.

Kombinezon dresowy

Oczywiście istnieją jeszcze kombinezony dresowe, które są naprawdę wygodne, mimo tego, że za każdym razem musimy rozbierać górę w momencie chęci skorzystania z toalety, to ilość fanek tego modelu nie zmniejsza się.

Na rynku można znaleźć kombinezony z krótkim i długim rękawem, jak również z krótkimi i długimi nogawkami, wybór zależy od nas. Pamiętajmy, że taki kombinezon nie musi pozostać jedynie do naszego użytku domowego. Ich krótkie wersje świetnie się sprawdzają do wakacyjnego zwiedzania.

Grubość dresu i dodatki

Pamiętajmy również o tym, żeby zwracać uwagę na detale podczas wyboru dresu. Po pierwsze w zależności od tego, czy jesteśmy zmarzluchami, czy jednak płynie w nas gorąca krew, grubość naszego domowego dresu powinna być różna. Dla tych z nas, którym jest wiecznie zimno, polecamy dresy, które mają warstwę polaru wewnątrz.

Dodatkowo zwróćmy uwagę na to, czy dana bluza posiada kaptur, niektóre z nas go nie cierpią i twierdzą, że ten element tylko przeszkadza i wywołuje dyskomfort, a inne bez kaptura nie wyobrażają sobie żadnego dresu.

Wybór kompletu dresowego nie jest taki prosty, jakby mógł się wydawać. Mamy nadzieję, że z pomocą tego artykułu uda Wam się dokonać odpowiedniego zakupu. Pamiętajcie, żeby zostać w domu i być dobrej myśli.

Ostatnio oglądane produkty

Brak wyników