Zapisz się do newslettera

Kobiety w rajstopach – czyli kilka zasad, jak je nosić

Niektóre z nas ich nie cierpią, a niektóre je kochają. Mowa o rajstopach. Aktualny sezon jest dla nich szczególnie łaskawy, ponieważ nie schodzą one z wybiegów najlepszych projektantów modowych. Dla wielu z nas są nieodłącznym elementem garderoby podczas zimniejszych dni. Jednak ich dopasowanie do konkretnego stroju może być naprawdę trudne. Zatem w jaki sposób nie narazić się na modową wpadkę i móc stworzyć nietuzinkową stylizację? Czego się wystrzegać? Oto nasze porady.

1. Rajstopy zawsze, ale nie latem

Pierwszą żelazną zasadą jest nienoszenie rajstop w letnie miesiące roku. Oczywiście wyjątkami są naprawdę uroczyste wydarzenia, podczas których bez rajstop wyglądałybyśmy mało elegancko lub nieprofesjonalnie. Jednakże noszenie ich w upalne dni jest z jednej strony niezwykle niekomfortowe, a z drugiej modowo niedopuszczalne.

2. Rajstopy w zestawie z otwartymi butami?

Urocze czółenka z otwartym palcem? Oczywiście, ale bez rajstop. Niestety jest to faux-pas, które zdarza się bardzo często. Jednak wiele z nas wciąż nie jest świadome tego, jak nieelegancko wygląda takie zestawienie. Mamy jednak szczęście, że projektanci rajstop wyszli naszym oczekiwaniom naprzeciw i stworzyli taką parę, która kończy się przed palcami, dzięki czemu możemy nosić je do butów bez nosków.

3. Zwróć uwagę na wykończenie rajstop

Rajstopy z reguły posiadają wykończenie błyszczące lub matowe. Nie zawsze zwracamy na to uwagę podczas ich zakupu. Jednak w momencie większej uroczystości, podczas której są robione zdjęcia, możemy wyjść naprawdę niekorzystnie w momencie, kiedy mamy na sobie rajstopy o wykończeniu błyszczącym.

4. Kolorystyka i wzory rajstop

Oczywiście powinniśmy wybierać, takie, w których się najlepiej czujemy. Jeżeli jednak zależy nam na parze, która będzie dodatkowo optycznie wysmuklać nam nogi, to powinnyśmy się skupić na  ciemnych kolorach oraz na tych o pionowych wzorach. Jasne rajstopy i te posiadające poprzeczne printy mogą sprawić, że cała nasza sylwetka stanie się dużo większa.

5. Czarne rajstopy sprawdzą się prawie zawsze

Czarne rajstopy, tak jak wyżej zostało wspomniane, wyszczuplają nasze nogi. Będą się prezentowały w zasadzie z każdą stylizacją dobrze. Jednak nie możemy ich zestawić z jasnymi sukienkami, czy spódnicami. Dodatkowo wybierajmy takie rajstopy o jak najcieńszej grubości, aby uniknąć efektu ciężkości i toporności, która wpłynie na całą naszą stylizację.

6. Wzorzyste rajstopy

Rajstopy w kropki, cętki, czy pepitkę sprawdzą się w szafach tych z nas, które cenią sobie prostotę swoich ubrań. Dzięki nim cała stylizacja, która na pierwszy rzut oka wydaje się spokojna, a może nawet nudna, stanie się czymś, od czego inni nie będą mogli oderwać wzroku.

7. Koronkowe rajstopy

Z nimi również możemy się bawić, tak jak w przypadku tych wzorzystych mogą odmienić cały charakter naszego stroju. Warto je nosić zarówno do kobiecych, subtelnych stylizacji, jak i do tych luźniejszych, tzw. casualowych. Wiele celebrytek nosi je w zestawieniu z dużymi sneakersami, co daje bardzo ciekawe połączenie.

Oto 7 zasad, którymi warto się kierować podczas doboru rajstop do naszej stylizacji. Najważniejsze jednak jest, aby się nie bać rajstop, ponieważ są jednym z elementów garderoby, który potrafi dodać pazura całemu naszemu strojowi.

Ostatnio oglądane produkty

Brak wyników