Golarka do ubrań - jaką wybrać?

Rolka do ubrań to niezbędny element kobiecej garderoby. Umożliwia czyszczenie ciuchów z unoszących się zanieczyszczeń, tj. kurz, włosy czy sierść pupila. Nie wszystkie urządzenia spełniają jednak swe podstawowe funkcje, dlatego w artykule szukamy dobrej i taniej alternatywy owego rozwiązania.

Golarka do ubrań - niezbędnik każdej garderoby


Klasyczna rolka do ubrań to nic innego, jak wałek pokryty klejącymi listkami. Niemniej jednak coraz częściej od niej odchodzimy na rzecz elektrycznej golarki do ubrań ze względu na wygodę, wydajność i oszczędność czasu. Jaką golarkę wybrać do użytku domowego? Czym się kierować i na, co zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy!

Golarka do ubrań - zastosowanie


Jak sama nazwa wskazuje, golarka służy do oczyszczania ubrań z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Nawet najwyższej jakości odzież potrafi się mechacić, kulkować, tym samym tracąc swój pierwotny wygląd. Z pomocą specjalnego urządzenia nadasz ciuchom nowe życie, bez obaw o utratę jakości.

Jak używać golarki do ubrań?


Golarka do ubrań to małe urządzenie składające się części zasilającej, małego zbiorniczka i zestawu ostrzy. Po uruchomieniu sprzętu ucięte kawałki materiału wpadają w przeznaczone do tego otworki, a ubranie nabiera nowego wyglądu. Tym sposobem wyrównasz strukturę ubrań i delikatnie je oczyścisz. Aby jednak niefortunnie nie uszkodzić tkaniny, warto zaznajomić się z działaniem urządzenia. Rozłóż wybrany ciuch na płaskiej powierzchni, włącz urządzenie i stopniowo przejeżdżaj po zniszczonej tkaninie. Pamiętaj, aby nadmiernie nie dociskać golarki i regularnie opróżniać pojemniczek na resztki.

Golarki do ubrań - rodzaje


Bez względu na rodzaj wybranej golarki, urządzenia te działają w ten sam sposób. Niemniej mogą różnić się specyfikacją czy żywotnością działania. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są bowiem golarki do ubrań na baterie. Model ten jest lekki i łatwy w obsłudze. Wystarczy pamiętać o zakupie zapasowych baterii. Model sieciowy jest ciekawą alternatywą dla powyższego modelu. Decydując się na tego typu rozwiązanie, wybierz sprzęt z nieco dłuższym kablem. Ułatwisz sobie czyszczenie i nie będziesz musiał martwić się o nic więcej. Akumulatorowa maszynka natomiast jest najtańszą opcją. Pamiętaj o regularnym ładowaniu i ciesz się niesamowitą wygodą.

Dobra maszynka do ubrań - jaka powinna być?


Rozwiązań i możliwości jest wiele... Co zatem wybrać? Szykując się do zakupu pierwszej golarki do ubrań, zwróć uwagę na wygodę użytkowania. Sprzęt powinien dobrze leżeć w dłoni i posiadać okrągłą głowicę. Większe golarki sprawdzą się idealnie, jeżeli masz w swojej szafie dużo płaszczy czy swetrów wymagających natychmiastowej renowacji. Czyszczenie będzie szybkie, wydajne i efektowne. Co więcej, kluczowe przy wyborze jest dobrej jakości ostrze, wykonane ze stali nierdzewnej.

Ile to kosztuje?


Na rynku znajdziemy rozwiązania zarówno z niższej, jak i wyższej półki. Cena urządzeń waha się w zależności od producenta, jakości wykonania czy rodzaju. Im wyższa cena, tym wydajniejsza praca golarki. Decydując się na zakup maszynki, warto jednak postawić na lepsze rozwiązanie. Tanie golarki zazwyczaj mają słabe ostrza, a co za tym idzie, uzyskany efekt będzie daleki od pożądanego. Inwestycja w golarkę to niewielki wydatek. Warto wybrać urządzenie, które będzie funkcjonalne i uniwersalne.

 

 

 

Ostatnio oglądane produkty

Brak wyników