Styl ubierania - co mówi o tobie?

Nasze stylizacje stanowią swego rodzaju komunikację z otoczeniem, dlatego warto przywiązać do tego uwagę. Traktujmy styl ubierania jako kanał komunikacji pozawerbalnej. Czy dobierasz świadomie swoje stylizacje? Dlaczego wybierasz luźne ciuchy? Co oznacza styl oversizowy? Zobacz, jak rozszyfrować język ubioru.

Styl ubierania – komunikacja niewerbalna

Czym jest styl ubierania? To umiejętność tworzenia spójnej całości poprzez zestawianie ze sobą poszczególnych elementów garderoby i dodatków. Warto pamiętać, że wyznaczane przez świat trendy modowe są jedynie podpowiedzią i nie wyznaczają nam kierunku. Twoje stylizacje mają odpowiadać temu, co chcesz przekazać. Dlatego nie bój się swojego temperamentu, oryginalności i indywidualności, ponieważ to właśnie te cechy definiują naszą osobowość. Warto śledzić modowe nowinki – ta wiedza niewątpliwe ułatwi Ci interpretację własnego stylu, ale także sposobu ubierania innych osób.

Przy zestawianiu elementów garderoby pamiętaj o:

·       dopasowaniu fasonu do sylwetki,

·       zgodności kolorystki i wzornictwa z typem urody,

·       dopasowaniu stylu do trybu życia,

·       zgodności ubioru z sytuacją.

Język ubioru

Analiza wyglądu opiera się na rozpoznaniu osobowości na podstawie zakładanych ubrań, ulubionych kolorów, doborze butów i biżuterii. Jak zatem rozszyfrować własny styl i zrozumieć komunikaty, które wysyłamy do otoczenia? Najprościej będzie, jeśli spojrzysz w lustro i porównasz to, co masz na sobie z 5 najpopularniejszymi stylami ubierania.

Styl młodzieżowy

Próba zatrzymania uciekającego czasu przez dorosłe osoby. Podkreśla tęsknotę za młodzieńczymi latami, beztroskę i radość. Co więcej, jest to dwuznaczny komunikat do otoczenia – niedojrzałość, brak stabilności emocjonalnej i ucieczka przed odpowiedzialnością, które niewątpliwie są spowodowane trudnościami w życiu osobistym (złamane serce, problemy rodzinne). Ten styl jest komunikatem do otoczenia, że dana osoba nie chce dojrzeć do zmiany i w dalszym ciągu będzie tkwić w przeszłości.

Uniformy – garsonki i garnitury

Bezpieczeństwo, anonimowość, schowanie się w tłumie i poczucie przynależności do grupy pomagają w budowaniu poczucia własnej wartości i lepszym samopoczuciu. Co więcej, uniform jest swego rodzaju pancerzem, chroniącym przed tym, co dzieje się na zewnątrz. Ludzie wybierający ten styl ubierania są zamknięci, nie lubią rozmawiać o swoim życiu osobistym. Są to osoby uporządkowane, szanujące swoich przełożonych, zdyscyplinowane, działające według określonych norm, nielubiące nieprzewidywalnych zdarzeń.

Luźne ciuchy

Wolność, niechęć do podporządkowania się, niezależność, przestrzeń do działania, brak ograniczeń i presji. Przyczyną takiego stylu ubierania może być rygorystyczne wychowanie lub nadopiekuńczość, które nie pozwalały czuć swobody. Jest to komunikat do otoczenia świadczący o programowaniu życia według własnych zasad.

Obcisłe ciuchy

Wrażliwość, potrzeba czułości, dobra organizacja, drobiazgowość, pracowitość, sumienność i dokładność. Styl oversizowy ma swoje podłoże ponownie w dzieciństwie i przyjętym przez rodziców systemie nagradzania, według którego doceniać należało wyłącznie wymierne osiągnięcia. Jest to swego rodzaju upominanie się o uwagę, ciepło oraz czułość.

Styl erotyczny

Obcisłe i wyzywające ciuchy, które nadmiernie eksponują ciało to wyraz życiowego niespełnienia oraz niskiego poczucia wewnętrznej wartości. Jest to komunikat o samotności i niemożności zaznania w życiu miłości. Warto pamiętać, że zmysłowość i wulgaryzm oddziela cienka granica.

Kształtowanie własnego wyglądu jest metodą niewerbalnej komunikacji ze środowiskiem, dlatego nie bój się wyrażać siebie. Pokaż światu swój wykreowany, charakterystyczny styl ubierania, podkreślający indywidualność i osobowość.

Ostatnio oglądane produkty

Brak wyników